Wykonując depilację laserową IPL pracujemy na urządzeniu REGIN SHR SSR. Sprzęt wykorzystuje intensywne impulsy światła (640nm), dzięki czemu usuwa owłosienie różnego koloru. Włosy z czasem całkowicie przestają odrastać.
Co ważne, nie wszystkie włosy rosną w tym samym czasie. Te, które znajdują się w fazie wzrostu reagują na światło. Pozostałe włoski są w fazie inwolucji i spoczynku, dlatego zabieg depilacji IPL należy powtarzać kilkakrotnie - w serii co 4-8 zabiegów w zależności m.in. od wybranej partii ciała, czy grubości włosków. Konsultant doradzi, jak ustawić serię zabiegów, aby uzyskać optymalne efekty
Dlaczego zabiegi depilacji IPL należy powtarzać?
Dlatego, że nie wszystkie włosy w danym momencie znajdują się w tej samej fazie. Włos przechodzi kolejne fazy: fazę wzrostu, fazę przejściową i spoczynku. Laser działa jedynie na włosy w fazie wzrostu, a więc te, które widzimy na powierzchni skóry. Ponieważ przejście włosów w poszczególne fazy nie odbywa się synchronicznie (jak to ma miejsce u niektórych zwierząt w okresie linienia), liczba powtórzeń zabiegu musi być większa.
Kwalifikacje do zabiegu laserowego
Przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu pacjent jest poddany badaniu stanu skóry, oceny fototypu według skali stopniowej Fitzpatricka (ogólnoświatowy system klas karnacji skóry i jej reakcji na promieniowanie słoneczne). Ocenie poddawane są także włosy na partii ciała poddawanej zabiegowi, ich kolor i grubość oraz inne czynniki mające wpływ na prawidłowe ustawienie lasera. W trakcie wstępnej wizyty przeprowadzony jest szczegółowy wywiad na temat stanu zdrowia pacjenta, wskazań, zaleceń i przeciwwskazań. Nasz wykwalifikowany personel medyczny odpowie na każde pytania oraz zapozna Państwa z niezbędną wiedzą odnośnie lasera. Pacjent informowany jest o specyficznym działaniu laseroterapii na skórę i mieszki włosowe, osoby wrażliwe mogą odczuwać ocieplenie okolicy zabiegowej oraz lekki rumień w tym miejscu. Konieczna jest dwutygodniowa ochrona przeciwsłoneczna z uwagi na wykluczenie ewentualnych powikłań (obrzęk, zmiany barwnikowe). W nielicznych przypadkach u osób nadwrażliwych następuje konieczność użycia miejscowego znieczulenia w postaci kremu Emla, który łagodzi odczucia podczas zabiegu. Wszelkie podrażnienia i zadrapania muszą być wygojone, a skóra czysta bez żadnych maści i kremów.
Zalecenia
1.Skóra nie może być podrażniona ani posmarowana środkami kosmetycznymi (np. balsamami)
2.Wypij dużo, co najmniej 1,5 litra wody mineralnej.
3.Przed dokonaniem zabiegu włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 -9 tygodni.
4.Można natomiast je golić, przycinać lub depilować kremem.
5.Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.
Przeciwwskazania
- ciąża
- tatuaż w miejscu wykonania zabiegu
- nadwrażliwość skóry na słońce
- świeża opalenizna oraz samoopalacze
- kremy z retinolem (należy przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem)
- leki światłouczulające, retinoidy, witaminy z grupy A i B, leki przeciwbólowe, aspiryna, antybiotyki, leki przeciwzapalne (Ibuprofen,Ibuprom)
- odstawić miesiąc przed zabiegiem
- zioła (dziurawiec, nagietek (należy przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
- depilacja woskiem i pęsetą (należy przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem)
- skłonność do przebarwień i bliznowacenia
- bielactwo
- łuszczyca
- epilepsja
- peeling (należy przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)
- włosy siwe i jasne